/Files/images/СЕМЬЯ 1.jpg

Матеріали цієї сторінки присвячені сімейному вихованню.

Батьки і діти – одвічне питання, камінь спотикання. Про стосунки батьків і дітей, виховання малюків знаходимо багато мудрих народних висловів:

  • Гни тростину, як тоненька, вчи дитину, як маленька.

  • Учи сина, як годуєш, бо тоді вже не навчиш, як тебе годуватиме.

  • Учи сина, як коло лавки ходить, бо як виросте, то тебе навчить.

Сьогодні відомі різні теорії виховання, які називають різні терміни початку виховання. Проте народна педагогіка українців стверджує, що починати нелегкий і тривалий процес виховання потрібно в тому віці, коли дитина впоперек лавки поміщається. Інакше кажучи, з перших днів життя. Справді, молоді матусі знають, що дитину можна навчити дечому вже навіть у перші місяці життя, наприклад, їсти через певні проміжки часу (хоч сьогодні популярна інша теорія годування – на вимогу). Тож переконуємося в глибині народної мудрості, закладеній у народних прислів’ях та приказках, зокрема про батьків та дітей.

  • Коли батько каже «так», а мати «сяк» – росте дитина, як будяк.

Як стверджують педагоги, батько та мати мають бути одностайними, послідовними в процесі виховання дитини. Інакше дитина буде добре маніпулювати, хитрувати, обманювати, що врешті-решт приведе до виховання лицемірної й підступної людини. А хто з батьків хоче бачити саме такою свою дитину?

Тож, шановні батьки, пам’ятаймо про одностайність у наших вимогах та правилах, які висуваємо до дитини!

/Files/images/ln/i_027.jpg

Батьками бути теж треба вчитись! Сподіваємось, що матеріали цієї сторінки стануть Вам у нагоді.

Кiлькiсть переглядiв: 231