ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ САЙТУ!

Останнім часом питання порушення прав дитини, жорстокого поводження з дитиною, насилля в дитячому середовищі набувають все більшої актуальності.

В Україні з'явилась дитяча "гаряча лінія". Тут маленькі українці знайдуть підтримку та пораду стосовно своїх проблем, якими їм нема з ким поділитися. Батьки, вчителі та вихователі матимуть змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей. Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів.

Консультування по будням з 12 до 20 години та в суботу з 12 до 16 години проводять компетентні психологи, соціальні педагоги, соціальні працівники та юристи.

/Files/images/ln/0_70b36_f28e9cc7_orig.png

Коли порушуються права дитини?

• Коли немає безпеки для її життя та здоров'я.
  • Коли її потреби ігноруються.
  • Коли не задовольняються її основні потреби.
  • Коли щодо дитини спостерігаються випадки насильства або приниження.
  • Коли порушується недоторканність дитини.
  • Коли завдається шкода здоров'ю дитини.
  • Коли дитину ізолюють.
  • Коли вона не має права голосу у процесі прийняття важливого для сім'ї рішення.
  • Коли вона не може вільно висловлювати свої думки і почуття.
  • Коли її використовують у конфліктних ситуаціях з родичами.
  • Коли дитина стає свідком приниження гідності інших людей.
  • Коли навіюють страх за допомогою жестів, поглядів, погроз фізичного покарання.
  • Коли дитину залякують, використовуючи при цьому суспільні установи (міліцію, церкву, спецшколу, колонію, лікарню).
  • Коли порушують статеву недоторканість дитини.
  • Коли контролюють її доступ до спілкування з ровесниками, дорослими, родичами, одним із батьків, якщо на це нема рішення суду.
  • Коли використовують дитину, як засіб економічного торгу під час розлучень, поділу майна.
  • Коли дитині не надається право робити помилки.

пам'ятка для дітей "Знай свої права, дитино!"