33 СПОСОБИ ВИХОВАТИ ХОРОШУ ДИТИНУ

/Files/images/snimok3_1.jpg

ПОКАРАННЯ: ЗА І ПРОТИ

Діти намагаються не слухатись дорослих,але вправно їх наслідують…

Діти…Ось вони – найулюбленіші,найкращі…Хіба не так? Ми любимо своїх дітей, милуємося ними, виховуємо,але іноді улюблене дитя поводиться так,що у батьків не вистачає терпіння, і покарання стає неминучим . Рано чи пізно всім батькам доведеться зіткнутися з думкою: «Чи варто карати дитину?Що дає покарання?Які методи краще діють?...»Перш ніж вдатися до виховної міри впливу,зважте сто разів усі «за» і «проти».
Зробити правильний вибір вам допоможе ця пам’ятка:
● Несправедливе покарання – серйозний замах на фізичне та психічне здоров’я дитини.
● Навіть якщо дитина завинила, не забирайте у неї подарунків, які вона перед тим отримала.
● Не залишайте її без похвали чи винагороди, якщо вона їх заслужила вже після того, як завинила.
● Не карайте дитину із значним запізненням. Краще вже не карати зовсім, адже запізніле покарання не дає малюкові змоги виправитися.
● Не нагадуйте дитині про її «старі гріхи». Не заважайте їй «починати життя спочатку».
● Покараний – вибачений. Інцидент вичерпано!
● Дитина має боятися не покарання, а того, що вас засмутить її вчинок, вашого розпачу через необхідність, вдаватися до такого виховного заходу.
● Незалежно від ступеня провини та повноти усвідомлення дитини своєї помилки, вона не повинна сприймати покарання свідчення переваги вашої сили над її слабкістю, як приниження її гідності.
Пам’ятайте, що покарання оцінює негативну поведінку і не є основним виховним засобом. Наша мета - не загнати дитину в безпросвітне почуття вини, а допомогти їй бути гордістю і радістю сім’ї. Спосіб для цього- прощення! Прощення – це не нагорода, а звільнення від вини, очікуваного або вже одержаного покарання. Це по суті примирення. А будь-яке звільнення від вини,прощення народжує добрі відчуття.
Як засіб виховного впливу та заохочення частіше використовуйте ласку,ніж покарання та осуд. Будьте для маляттакими батьками, якими потім вони захочуть вже стати для своїх дітей!

/Files/images/snimok1_7.jpg